Haber

ABD başkanlığına aday olan DeSantis, ilk 24 saatte 8,2 milyon dolar topladı

DeSantis’in adaylığını açıkladıktan kısa bir süre sonra bu tedbiri alması, parti rakibi Eski Lider Donald Trump’a karşı bir ‘güç gösterisi’ olarak değerlendirildi.

DeSantis kampanya lideri Generra Peck, bağışları ‘tarihi’ olarak nitelendirdi. “Bu bağışlar, ülke çapındaki Cumhuriyet üssünün Vali DeSantis’in arkasında toplandığını gösteriyor.”yorumunu yaptı.

Peck, DeSantis’in ‘Büyük Amerika’nın geri dönüş turu’ adı altında önümüzdeki hafta Iowa, New Hampshire ve Güney Carolina eyaletlerindeki 12 şehirde 4 günlük bir kampanya başlatacağı bilgisini paylaştı.

Cumhuriyetçi Florida Valisi DeSantis, 24 Mayıs’ta yayınladığı bir video mesajıyla 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını resmen açıkladı.

DeSantis’in, görüntülü mesajla eş zamanlı olarak Twitter’ın sahibi Elon Musk ile katıldığı Twitter’ın sesli sohbet odasından (Twitter Spaces) canlı yayında adaylığını duyurması bekleniyordu.

Ancak teknik aksaklıklar nedeniyle birçok kez kesintiye uğrayan yayın yaklaşık yarım saat gecikmeyle başladı ve Musk, kesintilerin çok sayıda kişinin sohbete katılmasından kaynaklandığını savundu.

Ana akım medyayı eleştirmesiyle tanınan DeSantis’in Twitter’da 140 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk’la adaylığını ilan etme isteği Amerikan basınında geniş yankı buldu.

haber-haymana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu