Haber

Abdi İpekçi’nin Fikirleri Yaşayacak

1 Şubat 1979’da Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni iken öldürülen Gazeteci Abdi İpekçi’yi katledilmesinin 44. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Lideri Dilek Gappi, Abdi İpekçi’nin ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı anma mesajında ​​şunları vurguladı:

“Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy gibi bazı mal varlığımıza ateş edenler bulunmasına rağmen azmettiricileri hala bulunamadı. Maalesef ülkemiz demokrasi, düşünce ve basın özgürlüğü açısından bu durumun ağır sonuçlarını hâlâ yaşıyor. Abdi İpekçi, diğer kayıplarımız gibi, kamuoyunun gerçekleri öğrenme ve doğru haber alma hakkının mücadelesini veren, mesleğimizin örnek bir ustasıydı. Aradan geçen 44 yılda Abdi İpekçi’nin bizden miras aldığı fikirleri ve mesleki değerleri unutmadık” dedi.

Gappi sözlerini şöyle tamamladı: “İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak halkın haber alma hakkını ve basın özgürlüğünü kararlılıkla savunmaya devam edeceğiz. Basın özgürlüğü için bedenlerini koruyan basın şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-tosya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu