Haber

Akbelen’de kirli oyun! Terör elebaşı Duran Kalkan’dan skandal ‘gezi’ açıklaması

Türkiye’nin son yıllarda ‘Milli Güç ve Madencilik Politikası’ çerçevesinde attığı adımlar bazı çevreleri rahatsız etti. Türkiye’nin ‘enerji’ atılımlarını baltalamaya çalışan grupların kirli oyunları, hükümetin proaktif girişimleriyle bir bir bozuldu.

Nihayet; Muğla Milas’taki termik santrallerle ilgili provokasyonlar, CHP’nin kışkırtma çabaları ve çevrecilerin karalama kampanyaları kamuoyunun gündemini meşgul etti.

AKBELEN FAALİYETLERİNİN SUİSTEMİ BELGELERİ ORTAYA ÇIKTI

Muğla Akbelen’de 12 gündür yasa dışı eylemler gerçekleştiren ve güvenlik güçlerine direnen aktivistlerin suç dosyaları gündeme geldi. 24 Temmuz’dan bu yana bölgeye gelen vatandaşları tahrik ettikleri gözlemlenen aşırı sol terör örgütleriyle bağlantılı oldukları iddiasıyla yargılanan 41 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların tamamına yakınının Milas dışından olduğu belirlendi. , özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’den. Gözaltına alınanlardan bazılarının silahlı terör örgütü DHKP/C, MLKP üyesi olmalarının yanı sıra terör örgütü propagandası yapmak, yasa dışı toplantı, gösteri ve yürüyüşlere katılmak, çocuk taciz, uyuşturucu, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik. Güvenlik güçleri, bu ve benzeri kişilerin sözde çevreci eylemlere katılmak üzere farklı illerden Akbelen’e geldiklerini ve tahrik ederek diğer vatandaşları suç işlemeye teşvik ettiklerini belirledi. Güvenlik güçleri vatandaşları bu tür kişilerin maçlarına gelmemeleri konusunda uyarıyor.

PKK’NIN YENİ KAOS PLANI: AKBELEN ORMANI

Kentsel eylemlere karışan yapıdan kendisi sorumlu değilmiş gibi doğayı savunan PKK/KCK terör örgütünün sözde yöneticisi Duran Kalkan, ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ adını verdi. Halkın gözü önünde orman yangınları çıkaran PKK/KCK terör örgütünün alt yapısı, Akbelen üzerinden yeni bir gezi provokasyonu girişiminde bulundu. .

Kalkan, terör örgütünün dış haber sitesi ANF’ye şu sözleri verdi:

Şimdi Akbelen’de ormanları kesiyorlar. Bugün haberlerde çıktı; Bir hafta içinde doksan futbol sahasının ormansızlaştırıldığını söylediler. Düz kesilmiş. Tamam da niye? İşte kiralamak için uydurdukları bir teori. Orman kısmı kirası yüzünden. Evet, kâr. Ama bu kira nereye gidiyor? Nerelerde kullanılır? Bazı soyguncular yetişiyor ama orada kazanılan para nerede? Kürt savaşında kullanılır. Kürtlere karşı mermi olarak kullanılmaktadır. Bunu görmek çok mu zor? Görmek ve kabullenmek gerçekten bu kadar zor mu? Bunu fırsat buldukça söylemek istiyorum. Türk toplumu, sosyalistler, aydınlar, kadınlar ve gençler imajlara aldanmamalıdır. Sonuca bakmalılar. Sonucu getiren sebebe baksınlar.

TERÖR TEMSİLCİSİ KİRLİ PROVOKASYONU DOĞRULADI

Akbelen’de büyük bir direniş var. Sizi selamlıyoruz. Ekoloji korunur. Karadeniz’e HES yapmak istediler. Köylüler ele geçirdi ve direndi. Kıymetli direnişlerden biri olan seyahat, ormanı ve ağacı korumakla başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu