Haber

‘Ali Babacan, DEVA adına Hacer Foggo’ya İzmir’e adaylık teklif etti’

Gazeteci İsmail Küçükkaya, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, CHP’nin İzmir’den aday göstermediği Hacer Foggo’ya İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif ettiğini duyurdu. Küçükkaya, “Hacer Foggo kibarca ‘Onur duydum’ diyor ama ‘Bunu falan nedenlerle kabul edemem’ diyor.” Küçükkaya, Foggo’yu arayan kişilerden birinin de TİP Lideri Erkan Baş olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Şimdilik ayrıntılara giremem.”

Küçükkaya, Halk TV’de sunduğu “Yeni Bir Sabah” programında şunları söyledi:

“Özgür Özel, Hacer Foggo’yu arayarak, ‘Ben senin aday olmanı çok istiyordum. “Sana Karaburun’dan aday olmanı önerdim ama sonra itirazlar oldu” dedi. Büyük ihtimalle Aylin Nazlıaka itiraz etti ve Veli Ağbaba’nın da itiraz etmesi durumunda Havcer Foggo’nun niyeti var. Bu görüşlerini Özel’le de paylaştı. Hacer Foggo’nun kalbini fena halde kırdılar. Hacer Hanım şunu söylüyor; ‘Partinin beni aday göstermesine gerek yok ama önce beni arayıp kara listeye alındın dediler, sonra ilk yetkili merciden geçti, beni arayanlar oldu, sonra içeriden türlü bahanelerle adaylığım iptal edildi’ ‘ Üzgünüm’ diyor. Bu ilk haber, elimde detay var ama not aldım, ‘bunları ekranda söylemeyin’ dedi.

İkinci arayan ise çok dikkat çekici, dün Hacer Foggo’yu arayanlardan biri de DEVA Partisi lideri Ali Babacan’dı. Kendisine ve partisinin ekonomi politikalarını hatırlatan Babacan, yoksulluk sorununun günümüzün kötü ekonomi yönetiminden kaynaklandığını belirterek, ardından sohbette, “Yaşadığınız durumla ilgili bir değerlendirme yaptık, size bir teklifim var.” DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İzmir’den DEVA adına Büyükşehir Belediyesi adayı olacağını söyledi. Hacer Foggo kibarca “Onur duydum” diyor ama falan sebeplerden dolayı kabul etmeyeceğimi söylüyor. Ve Erkan Baş aradı. “Ayrıntıya giremem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu