Haber

Başkan Soner Çetin akşam uyardı Sabah deprem oldu

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aldıkları deprem tedbirlerini anlattığı canlı yayında, “Yarın deprem olmayacağının garantisini kim verebilir?” diye sordu. Bu programdan saatler sonra Adana 5.5 büyüklüğünde bir depremle uyandı. Önder Soner Çetin’in uyarısı ve bu tesadüf, bir depremler diyarı olduğumuzu bir kez daha çarpıcı bir biçimde bize gösterdi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Koza TV’de yaptığı canlı yayında, “Yarın deprem olmayacağının garantisini kim verebilir?” diye sordu, Adana ertesi güne sarsıntılı başladı.

Başkan Soner Çetin, 24 Temmuz akşamı Koza TV’de canlı yayına katılarak gazeteciler Salim Büyükkaya ve Murat Özkardeş’in sorularını yanıtladı. Önder Soner Çetin depremle ilgili konuşurken aldıkları deprem önlemlerini anlattı. Önder Soner Çetin, bu tedbirleri almakla yükümlü olduklarını ve insanların can güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu belirterek, “Yarın deprem olmayacağının garantisini kim verebilir?” sözünü kullandı.

25 Temmuz sabahı saat 08.44 sıralarında Kozan’da 5.5 büyüklüğünde deprem meydana gelince Başkan Soner Çetin’in değerli uyarısının ardından saatler geçti. Çevre illerde hissedilen ve büyük paniğe neden olan depremin ardından akıllara önceki gece Önder Soner Çetin’in yaptığı açıklamalar ve uyarılar geldi.

ERDOĞAN’A YİNE ŞİKAYET

Başkan Soner Çetin; Bodrum kat otopark zorunluluğu, asma kat ve çekyat yasağı, zemin etüdü, kat sınırlaması gibi tedbirleri içeren ilçe belediye meclisi kararlarının Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki Cumhur İttifakı üyelerinin oylarıyla reddedilmesini de gündeme getirdi.

Cumhur İttifakı üyelerinin Adana’da ret kararı vermesiyle yatay mimariyi savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yaklaşımına karşı çıktığını belirten Önder Soner Çetin, “Ben bu meclis üyelerini Cumhurbaşkanı’na şikayet ediyorum” dedi.

Başkan Soner Çetin’in Koza TV’deki çarpıcı açıklamalarının ardından sabah saatlerinde deprem gerçeğiyle yüz yüze gelen Adanalılar, sarsıntı konusunun siyaset üstü ele alınması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu