Yaşam

Beylikdüzü Belediyesi’nin yarı yıl festivali başladı

Beylikdüzü Belediyesi’nin yarıyıl tatilindeki çocuklara yönelik hazırladığı Yarıyıl Şenliği başladı. Atölyelerden sinema ve tiyatro gösterimlerine kadar pek çok etkinliğin ücretsiz sunulduğu festivale gelen öğrenciler keyifli anlar yaşadı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler için hazırladığı Dönem Şenliği renkli görüntülerle başladı. Atölyelerden sinema ve tiyatro gösterimlerine kadar pek çok etkinliğin ücretsiz sunulduğu festivale gelen öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Etkinliklere karneleriyle gelen öğrencilere kitap hediye edildi. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi, Melisaİşleyen Çocuk Kütüphanesi ve Galeri Beylikdüzü’nün de aralarında bulunduğu 6 merkezde düzenlenen etkinliklere çocuklar sinema, dans, ebru etkinliklerine katıldı. Atölye, ahşap ve taş boyama atölyeleriyle bayramın ilk gününde doyasıya eğlendi. 4 Şubat Pazar gününe kadar sürecek etkinliklerde çocuklar ayrıca tiyatro, konserler, sihirbaz gösterileri, yaratıcı drama, zeka oyunları, kukla ve pantomim gösterileri, robotik kodlama ve oyun alanları ile sömestr tatilinde hem eğlenecek hem de öğrenecek.

 

“Çocuklara yönelik güzel etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 6 farklı merkezde düzenlenen etkinliklerle çocukların yarı yıl tatillerini dolu dolu geçireceklerini belirterek, “Çocuklara yönelik hemen hemen her etkinliği planladık ve organize ettik. Çocuklarımızın bu bayram çok güzel vakit geçireceğine eminim. “Çocukları mutlu etmek ve onlara güzel etkinlikler düzenlemek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tüm dönem programları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar belediyenin www.beylikduzu.istanbul internet sitesi ve sosyal medya adreslerini ziyaret edebilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu