Haber

Biden’ın danışmanı yeni gizli belgelerin bulunduğunu doğruladı

ABD Lideri Joe Biden’ın danışmanlarından Richard Sauber, ABD’nin Delaware eyaletinin Wilmington kentindeki garajında ​​yeni gizli belgelerin bulunduğunu doğruladı.

2009-2017 ortalarında ABD Başkanı Joe Biden’ın genel başkan yardımcısı olduğu döneme ait bilinmeyen belgeler ortaya çıkmaya devam ediyor. ABD Lideri Joe Biden’ın danışmanlarından Richard Sauber, yaptığı açıklamada, ABD basınının Biden’ın iddialarını farklı bir bürodaki yeni belgelerle doğruladığını belirterek, “Avukatlar, Obama-Biden Yönetimi’ne ait az sayıda kayıt ortaya çıkardı. kişisel ve siyasi belgeler arasında gizli olarak işaretlenir.” dedim.

Sauber, “Bu belgelerin biri hariç tümü, Başkan’ın Wilmington’daki konutunun garajındaki depoda bulundu. Bitişik bir odada depolanan malzemeler arasında bir sayfalık bir belge bulundu.” Sauber, ilgili makamlarla tam bir iş birliği içinde olduklarını belirtti.

“Öğrenince şaşırdım ama belgelerin içeriğini bilmiyorum”

Biden’ın Pennsylvania Üniversitesi’nin Penn Biden Diplomasi ve Küresel İlişkiler Merkezi’nde fahri profesör olduğu dönemde Washington DC’deki ofisinde, onun başkan yardımcılığı dönemine ait “gizli belgeler” bulundu. Gizli belgelerin Ukrayna, İran ve İngiltere gibi konuları da içeren istihbarat ve brifing notları içerdiği paylaşıldı.

Biden, dün söz konusu belgelerin avukatları tarafından kilitli bir dolapta bulunduğunu ve Ulusal Arşiv ve Belgeler İdaresi’ne (NARA) haber verildiğini söyledi. – WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu