Ekonomi

Birleşik Krallık tüketici kredisi hacmi Nisan 2018’den bu yana en yüksek seviyede

İngiltere Merkez Bankası’ndan (BoE) yapılan açıklamada, söz konusu kredi tedbirinin 2018 Nisan ayından bu yana en yüksek seviyede olduğu kaydedildi.

Ülkede analistlerin beklentisi, bu yılın Haziran ayında tüketici kredilerinin 1,3 milyar lira seviyesinde gerçekleşmesi yönündeydi.

BoE’den yapılan açıklamada, bu yıl haziran ayında tüketicilerin kredi kartı harcamalarının yaklaşık 600 milyon lira olduğuna dikkat çekildi.

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, bankaların tüketici mevduat hesaplarına uyguladığı ortalama faiz oranının bu yıl haziran ayında 3,95’ten 4,29’a yükseldiği belirtildi.

Borç krizindeki tüketicilere finansal tavsiyelerde bulunan Sivil Toplum Kuruluşu Step Change Dış İlişkiler Başkanı Richard Lane, bankanın verdiği bilgilerle ilgili olarak şunları söyledi: “Birleşik Krallık’ta yaşam maliyetinin arttığı bir ortamda, hane halkı günlük giderlerini karşılamak için tüketici kredilerine giderek daha fazla güvenmek zorunda kalacaklar. terimini kullandı.

Banka telefon uygulaması Plum’un CEO’su Victor Trokoudes, “Salgın döneminde birikim yapan tüketicilerin birikimlerini kullanmak zorunda kaldıklarına ve ardından ihtiyaç kredisi başvurusu yapmakla karşı karşıya kaldıklarına tanık oluyoruz” dedi.

Mayıs ayında enflasyonun yüzde 8,7 ile sabit kalmasının ardından BoE, politika faizini 50 baz puan artırarak yüzde 4,50’den yüzde 5’e çıkardı.

Piyasalar, İngiltere Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 5’ten son 15 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25’e yükseltmesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu