Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, kentteki depremzedeleri ziyaret etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 10 ili etkileyen depremlerin ardından Kahramanmaraş’ta misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kocaeli’ne gelen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin tesislerinde konaklıyor.

Büyükakın, Darıca Balyanoz Gençlik Kampı ve Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nda barındırılan afetzedeleri ziyaret ederek ailelerle sohbet etti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen Büyükakın, deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Her türlü iddiada afetzedelerin yanında olmaya çalıştıklarını belirten Büyükakın, “Bütün bunlar geçecek, hayat tekrar normale dönecek. Merak etmeyin. Ümidinizi kaybetmeyin. Yaraları birlikte saracağız. Milletimiz var. ve devlet.Bütün Türkiye tek yumruk olmuştur.” terimleri kullandı.

Belediyenin tüm imkanlarını depremzedeler için seferber ettiğini kaydeden Büyükakın, şunları kaydetti:

“Burada kendinizi tuhaf görmeyin. Burada akrabanız, kardeşiniz, hemşerileriniz olduğunu düşünün. Bu büyük zorlukları birlikte aşarız. Tekrar tekrar vurguluyorum, umudunuzu kaybetmeyin. Bu millet ve bu devlet çok büyük. Başaracağız.” her şeyin üstesinden gelirsin, sen bizimsin, sen bizim misafirimizsin, tacımızsın.”

Büyükakın’a Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Acay eşlik etti.

haber-iskilip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu