Haber

Büyükşehir Belediyesi’nden Aktif ve Mutlu Yaşlanma Kampı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Hayattayım” projesi kapsamında vatandaşların sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmasını sağlıyor. Aktif ve sağlıklı yaşlanma bakış açısı çerçevesinde başlatılan projede röportajlar, ileri yaş egzersizleri, sağlıklı yaşlanma ve sosyokültürel etkinlikler yer alıyor. Projeye katılan vatandaşlar, Darıca Balyanoz Kampı’nda ileri yaş eğitimleri, sinema ve müzik konserlerinin de yer aldığı dolu dolu bir kamp deneyimi yaşadı.

 

DENİZ ESİNTİSİYLE EGZERSİZ

Yaşlı vatandaşların sosyalleşmesi amacıyla düzenlenen kampta, bireyler sabah saatlerinde kıyıda deniz meltemi eşliğinde antrenman yaptı. Ağaçların gölgesinde kitap okuyan ve bol bol sohbet eden bireyler, gün içerisinde masa tenisi ve basketbol oynama fırsatı buldu. Gün batımında akşam yemeği yiyen vatandaşlar, ardından müzik konseri ve film gösterimi gerçekleştirdi.

 

SAĞLIKLI, SOSYAL VE KEYİFLİ YAŞLANMA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, sosyal ve keyifli yaşlanmaya dayalı faaliyetlerde bulunmasını sağlayarak bireyin işlevsel bağımsızlığını büyük ölçüde artırıyor. Yetkililer; 65 yaş ve üzeri bireylerde pek çok yaşamsal fonksiyonun gerilediğini belirtiyor. Bu gerilemenin bireylerin fiziksel ve zihinsel fonksiyonlarını etkilediğini, ilerleyen dönemlerde meydana gelen bu azalmaların yaşlıları yardıma muhtaç bireylere dönüştürdüğünü belirtiyor.

 

HAYATTA BEN VARIM PROJESİ

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “Hayattayım” projesi, yaşlı vatandaşların sosyal hayattan kopmadan keyifli vakit geçirebilecekleri etkinlikler düzenliyor. Aktif ve keyifli bir yaş geçirmeleri amacıyla başlatılan “Hayattayım” projesi kapsamında yer alan etkinliklerden yararlanmak için ebelediye.kocaeli.bel.tr/ adresinden başvuruda bulunabileceğiniz belirtildi. SosyalHizmetler/HayatinIcinden veya Büyükşehir Belediyemizin 153 Davet Merkezinden bahis hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbeytussebap.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu