Haber

CENTCOM, Suriye’deki Hol Kampından Irak’a nakledilen 154 aileyi övdü

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’de terör örgütü YPG/PKK’nın işgal ettiği bölgelerde DEAŞ’lı teröristlerle yaşanan çatışmalardan kaçan siviller ve ailelerinin tutulduğu Hol Kampı’ndan Iraklı yetkililerin 154 Iraklı aileyi nakletmesine övgüde bulundu. Rehabilitasyon Merkezi.

CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, Hol Kampı’nda bulunan 582 kişiden oluşan 154 Iraklı ailenin Irak’taki Cidde-I rehabilitasyon merkezine götürülmesinden memnuniyet duyulduğu belirtildi.

CENTCOM Komutanı General Michael Erik Kurilla yaptığı açıklamada, Irak hükümetinin Hole sakinlerini ülkelerine geri gönderme, rehabilite etme ve yeniden topluma kazandırma çabalarına övgüde bulundu, “Irak’ın bu dönüşteki ilgi çekici ve cesur rolünü takdir ediyoruz.” sözünü kullandı.

Hol Kampı

YPG/PKK, Nisan 2017’de Deyrizor’da terör örgütü DEAŞ üyeleri ve aileleriyle çıkan çatışmalardan kaçan sivilleri Hol kasabasında kurdukları kampta tutuyor.

Kampta örgüt tarafından gözaltına alınan siviller insanlık dışı koşullarda barındırılıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) ve sivil toplum kuruluşları, Hol Kampı’ndaki halkı durumun kötüye gittiği konusunda sık sık uyarıyor ve DEAŞ militanlarının tutulduğu merkezlere erişim talep ediyor.

BM’ye göre 10 bin kişilik kapasiteye sahip Hol Kampı’nda bu sayının birkaç katı tutuluyor ve çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşuyor.

Hol Kampı, yaklaşık 50 ülkeden birkaç bin yabancı terörist savaşçının yanı sıra çok sayıda Suriyeli ve Iraklı teröriste ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu