Haber

Diyarbakır’da ağır hasarlı binanın önündeki semt pazarı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde KAHRAMANMARAŞ merkezli depremden etkilenen 31 yıllık 6 katlı Orteks 2 Apartmanı’nın önüne tehlikeye rağmen sokak pazarı kuruldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekipleri, depremin vurduğu illerden biri olan Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 1992 yılında inşa edilen Orteks 2 Apartmanı’na yapılan hasar tespiti sonucunda ağır hasar raporu verdi. . Apartman kapısında ‘Bina ağır hasarlı. Belediye tarafından mühürlenecektir. “Binaya girmeyin” uyarısı asıldı. Öte yandan 5 Nisan Mahallesi Lezgin Avcı Sokak’ta bulunan semt pazarı, ağır hasar gören ve boşaltılan apartmanın önüne kuruldu. Yüzlerce kişinin alışveriş yapmak için geldiği pazar, tehlikeye rağmen açık kaldı.

Çarşıya gelen Nevzat Çiftkadran, ilçede yaşadığını belirterek, “Birilerinin bu insanları bilinçlendirmesi gerekiyor. Çünkü pazar esnafı kendi işini yapmak için pazara gitmek zorunda. Nimet Aktaş, “Hasarlı binanın önüne çizildi veya pazar yeri değiştirilmek zorunda kaldı. Ne bir önlem ne de bir güvenlik personeli vardı. Ne kadar sağlıksız olduğu ortada. Bu bina çökerse hepsi onun altına girecek” dedi. , Pazarcı esnafından.

?

elbistan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu