Haber

Emine Erdoğan, “Filistin için Tek Yürek” çağrısına 3 dilde destek istedi. İfade

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 15 Kasım’da İstanbul’da eşlerin ve devlet başkanlarının özel temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Filistin İçin Tek Yürek” konulu zirveye ilişkin Türkçe, İngilizce ve Arapça paylaşımda bulundu. Birçok ülkeden devlet ve hükümet.

Emine Erdoğan, zirve kapsamında hazırlanan “Filistin için Tek Yürek Küresel Çağrı Metni”ni de eklediği paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın her bölgesinden lider eşleri ve ülke temsilcileri olarak, ‘Filistin için Tek Yürek Lider Eşleri Zirvesi’ vesilesiyle İstanbul’da seslerimizi birleştirdik. Uluslararası toplumu acilen eyleme geçmeye çağırıyoruz. Gazze’de ateşkes sağlansın ve insani yardım sağlansın. Her vicdanlı insan buna karşı harekete geçmelidir. Sizleri küresel çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz.”

Zirvenin ortak çağrı metni

Emine Erdoğan, 15 Kasım Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen “Filistin için Tek Yürek” konulu zirvenin ardından düzenlenen basın toplantısında, zirve kapsamında hazırlanan ortak davet metnini okudu. devlet ve hükümet liderlerinin eşleri ve birçok ülkeden özel temsilciler. .

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalar nedeniyle Gazze ve Doğu Kudüs’ün de aralarında bulunduğu işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan insani trajediden duyulan derin kaygının vurgulandığı metinde şu ifadelere yer verildi:

“Devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ve ülke temsilcileri olarak, tüm dünyayı Gazze’de devam eden katliamların durdurulması için acilen ve topyekün harekete geçmeye, okullar, hastaneler ve diğer yerler de dahil olmak üzere Gazze’deki tüm sivil yerleşim yerlerinin yok edilmesine çağırıyoruz. tıbbi tesisler, mülteci kampları, Birleşmiş Milletler tesisleri ve ibadet yerleri.” “İsrail’in İsraillileri hedef alan saldırılarına derhal son verilmesi ve çatışmaya son verecek ateşkesin derhal tesis edilmesi çağrısında bulunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu