Haber

Erzurum tiyatro topluluğu Malatya ve Adıyaman’da depremzedelerin yüzünü güldürdü

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Malatya ve Adıyaman’a giden Yakutiye Gençlik Merkezi tiyatro grubu üyeleri, çocuklara yönelik gösterileriyle facianın izlerini silmeye çalışıyor.

gençlik ve Sporİl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Elazığ ve Köprüköy depremlerinde çocuklarla buluşan tiyatro grubu, şimdi de “Gülümse, Güle Güle” kapsamında çocuk oyunu “Kral Soytarı” ile Malatya ve Adıyaman’da afetzedelerle buluştu. geliyoruz” projesidir.

Yönetmenliğini ve eğitmenliğini Ferhat Raşit Kına’nın üstlendiği Ali Aras, Sevgi Demir, Yusuf Can Yangil ve Hanife İnan gibi oyuncuların yer aldığı tiyatro topluluğu, Nasreddin ile depremin olumsuz etkilerini bir nebze de olsa çocuklara unutturmaya çalıştı. Hoca ve çeşitli maskotlar.

Malatya merkezde 5, Doğanşehir ilçesinde 1 ve Adıyaman’da 4 çadırkentte tiyatro gösterisi yapan topluluk, çocuklara yönelik yaptığı etkinliklerle de felaketin izlerini silmeye çalışıyor.

Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz, Erzurumlular gibi deprem bölgesi için seferber olduklarını belirterek, “Malatya ve Adıyaman’daki depremzedelerin acılarını hafifletmek, onlara teselli olmak için sahadayız. Tiyatro eğitmenimiz ve yönetmenimiz Ferhat Raşit Kına’yı ve genç tiyatro oyuncularımızı anlamlı gösterilerinden dolayı kutluyoruz. söz konusu.

Yönetmen Kına, gösterileri izleyen çocukların mutluluğunun tarif edilemez olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu