Haber

Finlandiya Başbakanı Marin: “Türkiye ve Macaristan’a İsveç ile NATO’ya katılmak istediğimize dair net bir mesaj gönderdik”

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, 56. Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye ve Macaristan’a İsveç ile NATO’ya katılmak istediğimize dair net bir mesaj gönderdik.”

Almanya’da düzenlenen 56’ncı Münih Güvenlik Konferansı’na katılan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, ülkesinin ve İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin İsveç’in adaylığına karşı çıkmasına rağmen Finlandiya ve İsveç’in aynı anda NATO’ya katılma kararlılıklarını sürdürdüklerini belirten Marin, “Türkiye ve Macaristan’a İsveç ile NATO’ya girmek istediğimize dair net bir sinyal ve mesaj gönderdik. Bu herkesi ilgilendiriyor. “İsveç ile aynı zamanda NATO’ya katılmak istiyoruz. Bu sadece iyi komşular ve ortaklar olduğumuz için değil, aynı zamanda NATO’nun güvenlik planı gibi somut durumlarla da ilgili” dedi.

Danimarka’da aşırı sağcı Katı Taraf Partisi lideri Rasmus Paludan’ın Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakarak kışkırtıcı eyleminin ardından İsveç ile Türkiye arasında tansiyon yükseldi. NATO üyeliğini onaylama sözü vermişti. – MÜNİH

bogazkalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu