Haber

Gazze soykırımı durdurulacak mı? İsrail’deki CIA Direktörü

İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava, deniz ve kara saldırıları 30’uncu gününde de tüm vahşeti ile devam etti. Katliamlarda şehit olan Filistinli sivillerin sayısı 9 bin 488’e yükselirken, bunların 3 bin 900’ünün çocuk, 2 bin 500’ünün ise kadın olduğu bildirildi.

ABD istihbarat teşkilatlarını ve uluslararası güvenlik konularını takip eden New York Times muhabiri Julian E. Barnes Haber ismi açıklanmayan bir ABD yetkilisine dayanıyordu.ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatına göre ( CIA) Direktör William J. Burns, aralarında Mısır, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de bulunduğu Orta Doğu’daki birçok ülkeyi kapsayan tıbbi program kapsamında bugün İsrail’e geldi.

ABD SAVAŞIN BÜYÜMESİNİ ENGELLEMEK İSTİYOR

Haberde, Biden yönetiminin Ortadoğu konusunda en güvendiği bürokratlardan biri olan Burns’ün, ABD’nin savaşın genişlemesini ve cephelerin eklenmesini engelleme çabalarını görüşmek üzere İsrailli yetkililerle görüşeceği belirtildi.

Burns ayrıca İsrailli rehinelerin serbest bırakılmasını sağlama çabalarını da tartışacak.

ABD’li yetkili, Burns’ün Gazze’deki durumu, devam eden rehine görüşmelerini ve Hamas’la savaşın daha geniş bir bağlama yayılmasını önlemenin önemini görüşmek üzere birçok Orta Doğu ülkesine gideceğini söyledi.

Ziyaret, ABD’nin İsrail’i Hamas’a saldırı konusunda daha hedefe yönelik bir yaklaşım benimsemeye, Gazze’ye insani yardım yapılmasına izin vermeye ve sivil ölümlerini önlemek için daha fazlasını yapmaya teşvik etmeye çalıştığı bir dönemde gerçekleşti.

İZZEDDİN EL KASSAM’IN BAŞARISI CIA’YI RAHATSIZ ETTİ

ABD aynı zamanda Yahudi rehinelerin yerleri hakkında bilgi sağlamanın ve Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın sahadaki direnişini kırmanın ve istihbarat paylaşımını artırmanın yollarını arıyor. İsrail ile.

Ziyarete ilişkin bilgi veren ABD’li yetkili, CIA Direktörünün Amerika’nın bölgedeki ortaklarıyla istihbarat işbirliğine olan bağlılığını güçlendirmeyi planladığını belirtti.

ABD’de İSRAİL karşıtlığı artıyor

Öte yandan ABD, İsrail’in soykırımına ilişkin yankıların zirveye ulaştığı bir döneme giriyor.

Aktivistler İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki soykırımını durdurmak için imza kampanyaları başlattı ve Üniversite kampüslerinde artan gerilim CIA’i tedirgin ediyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu