Haber

Hastaneler doldu, soğuğa aldırış etmeden yüzmeye gitti

“Hastaneler dolu” dedi ve havanın soğumasına rağmen şifa bulmak için denize girdi.

KASTAMONU – Kastamonu’daki hastanelerin hasta vatandaşlarla dolu olduğunu söyleyen kişi, soğuk havaya aldırmadan Karadeniz’de yüzerek şifa bulduğunu kaydetti.

Gece hava sıcaklığının -8 derece civarında olduğu, gündüz ise sıcaklığın 8 dereceye kadar düştüğü Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde yaşayan Saim Gürel, soğuk havaya aldırış etmeden Karadeniz’in serin sularına atladı.

Sabahın erken saatlerinde İnebolu Limanı’na gelen Saim Gürel, soğuk havaya aldırış etmeden denize girdi. Bir süre deniz kenarında hazırlık yapan Saim Gürel, “İnebolu İstiklal Madalyası alan tek ilçedir” yazılı tişörtle hazırlıklarını tamamladıktan sonra denizde yüzdü. Saim Gürel, bir süre denizde yüzdükten sonra tekrar kıyıya çıktı ve havlu yardımıyla kurulandı.

“Soğuk suyun şifa olduğuna inanıyoruz”

Açık Su Usta yüzücüsü olduğunu söyleyen Saim Gürel, hastanelerin hasta dolu olduğunu ve insanların çeşitli virüsler nedeniyle hastalandığını belirterek, “Soğuk suyun şifa olduğuna da inanıyoruz. Bu tür çalışmalara devam edeceğiz.”

İnebolu’nun her zaman önemli ve özel bir ilçe olduğunu belirten Saim Gürel, “Açık Deniz Usta yüzücüsüyüm. Bugün 4 Şubat 2024 ve pazar. İnebolu şu anda harika, güzel bir denize sahip ve bunu yapmamak mümkün değil” dedi. bu denizde yüzüyoruz. Daha önce Boğaz’da yüzmüştük. arkadaşlarımızla. İstanbul’dan memleketimiz İnebolu’ya döndük. İnebolu gerçekten harika bir yer. Deniz kışın yüzmek isteyenler için çok güzel. Hava mükemmel .Dış hava sıcaklığı şu anda 8 derece civarında.Karadeniz’de deniz suyu sıcaklığı da aynı sıcaklıkta.İnşallah kış sezonumuzu yüzerek açacağız.İnebolulu ve Kastamonulu tüm dostlarımızla birlikte yüzmeye bekliyorum. Soğuk su sağlıklıdır, kendisini ve vücudunu soğuk suya alıştıranlar kışın hastalıklardan mutlaka uzak duracaktır.Görüldüğü gibi şu anda hastaneler dolu, insanlar hasta, covid, grip gibi enfeksiyonlar var. Soğuk suyun şifalı olduğuna inanıyoruz. Bu şekilde faaliyetlerimize devam edeceğiz. Aramıza katılmak isteyen dostlarımızı her zaman bekleriz. Tüm dostlarımıza ve meslektaşlarımıza selamlarımızı gönderiyoruz. “Arkadaşlarımızın kışın yüzmesini bekliyoruz, kışın yüzmeye alışık olmayanlar da yavaş yavaş kışın yüzmeye alışacaklardır” dedi.

Kışın herkesi Karadeniz’de yüzmeye davet eden Gürel, “Soğuk havada yüzdük, daha çok yüzerdik ama ilk günden itibaren kendimizi zorlamaya gerek yok. Ortam güzel, İnebolu güzel. Var” Sudan çıktıktan sonra çok uzun süre dışarıda kalmanıza gerek yok çünkü vücut ısınıyor. Her şey normal.” “Ve bu çok güzel, herkesi yüzmeye bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu