Teknoloji

Hideo Kojima’dan Death Stranding 2’nin Hikayesine İlişkin Açıklama: Pandemi Nedeniyle Yeniden Yazıldı!

Oyun dünyasının en ünlü beyinlerinden biri olan Hideo Kojima Ölüm Büküm Oyun kimileri tarafından fazla yürümekle eleştirilirken, kimileri de atmosferi ve hikayesinden memnun kaldı. Ancak oyunda daha önce sunulmayan unsurlarla oyunun başarıya ulaştığı aşikar.

Geçen yıl oyun bir devam filmi olacak ” Ölüm Büküm 2 ” sağlamlık kazandı ve oyundan ilk tanıtım fragmanı geldi. Bugün hala yeni oyunun tam hikayesini bilmiyoruz. Ancak Hideo Kojima, hikaye hakkında büyük ipuçları içeren bir açıklama yaptı.

Death Stranding 2’nin hikayesi COVID-19 pandemisi ile değişti:

Japon medyası Natalie’ye konuşan Hideo Kojima, Death Stranding 2’nin hikayesinin pandemiden önce yazıldığını ancak pandemiyle birlikte değiştiğini duyurdu. Ama tam hikaye COVID-19’a dayalı olup olmadığı konusundaşu kelimeleri kullandı:

Bu doğru değil. Ancak koronavirüs nedeniyle her şeyi yeniden yazmak zorunda kaldım. Death Stranding’de sadece bağlanıyordu ama korona kriziyle birlikte uzaktan kumanda gibi sözde bağlantılara ağırlık verilmeye başlandı. Öte yandan, bu tür sözde bağlantıların tek başına insan hayatını tatmin etmeyeceğini hissettim. Ne de olsa insan dış dünyaya çıkıp yoluna devam etmeli.”

Peki oyun tam olarak ne anlatacak? Bunun da cevabı var:

Kojima, ilk Death Stranding oyununun ana hikayesinin pandemi ile gelen izolasyon ve bölünme ile evrildiğini paylaştı. İkinci maç için şunları söyledi:

Orijinal dünyaya dönemediğimiz ve Death Stranding 2’de ‘bağlanmak’ kavramını yeniden düşündüm. mahsur kalmış anlamı değişti. Teaser fragmanının sonunda “Bağlanmalı mıyız?” Bir beyanı var.”

Kojima’nın açıklamalarından yola çıkarak yeni oyunda kıyamet sonrası bir dünyada bağlanmanın etkilerinin ve sonuçlarının inceleneceğini söyleyebiliriz.

Death Stranding 2 tanıtım fragmanı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu