Ekonomi

Hisarcıklıoğlu: İş dünyası olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada 2024-2026 dönemini kapsayan OVP’yi değerlendirdi.

İş dünyasının geleceğe yönelik bir yol haritası beklediğini, OVP’nin bu anlamda değerli bir başarı olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemize ve milletimize tebrikler. Orta Vadeli Programı belirsizliğin azaltılması açısından son derece önemli görüyoruz. Ekonomik aktiviteyi hızlandırmasını ve öngörülebilirliği artırmasını bekliyoruz.”

OVP’de iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik kamu-özel sektör iş birliğiyle yeni çalışmalar yürütüleceğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Yeşil ve dijital dönüşüme odaklanılması ve altyapının güçlendirilmesi değerli. girişimcilik ekosistemi.” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, OVP’nin ana hedeflerine ulaşması için uygulamaya konulan reformların öngörülen takvim çerçevesinde hayata geçirilmesini beklediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Programın, başta finansmana erişim olmak üzere iş dünyasının üretim ve yatırım ihtiyaçlarının dikkate alınarak uygulanması programın başarısını artıracaktır. Türkiye’nin uygulayacağı değişim ve dönüşümü kararlılıkla hayata geçireceğini umuyorum. Bu süreçte sürdürülebilir büyümenin sağlanması, enflasyonun kademeli olarak düşürülmesi, makroekonomik ve finansal istikrarın güçlendirilmesi, istihdamın artırılması, daha rekabetçi ve daha pahalı bir ekonomi haline gelecektir.İş dünyası olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin hedefleri doğrultusunda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu