Haber

İbrahim Kalın’dan Charlie Hebdo’ya tepki: ‘Doğru yoldayız’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransa’da haftalık yayın yapan Charlie Hebdo’nun cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından paylaştığı karikatüre tepki gösterdi.

Kalın, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Madem Charlie Hebdo paçavrası çok çılgın… Doğru yoldayız. Kötülük bazen böyledir. İyiye yol gösterir. Üzülme CH. Milletimiz olur. 28 Mayıs’ta daha yüksek sesle size en iyi cevabı verin.”

ALTUN: BU HASTALIĞI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları yazdı:

“Dünya medyasının değerli provokasyon, hakaret ve küfür merkezlerinden biri olan Charlie Hebdo, Cumhurbaşkanımızın son ahlaki ve insanlık dışı karikatürü ile ne kadar iğrenç olduğunu dünyaya bir kez daha ispatlamıştır.

Görünen o ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mayıs seçimlerindeki büyük başarısı, bu erdemsizlerin uykularını kaçırmış, morallerini dağıtmış, kin ve nefretlerini kusmalarına neden olmuştur. Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum: Ne yaparsanız yapın Recep Tayyip Erdoğan’a gözdağı veremezsiniz. Bizi yolumuzdan döndüremezsiniz. Bu ahlaksızlığı şiddetle kınıyor, içine düştükleri bu çaresizlik içinde mücadele ederken onlara acıyan gözlerle bakıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu