Haber

İl başkanlarının açıklaması tartışma yarattı: 32 mi, 55 mi?

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi’nin 32 il başkanı, CHP Genel Merkezi’nde bir bildiri yayınlayarak, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini açıkladı. Bildiri duyurusunda, kongre delegelerini temsilen Kılıçdaroğlu’na 55 il liderinin destek verdiği belirtildi. Açıklamada, “11 YDK üyesi, 16 milletvekili olmayan üyenin ardından 95 milletvekili, 8’i Erzurum, 4’ü Kars, 2’si Karaman ve 2’si Karaman olmak üzere 774 Kongre delegesi ile 55 il başkanı Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Samsun’dan 5. Delegenin imzaladığı ortak deklarasyon metni şu ifadelerle paylaşıldı:

‘SAMSUN’DA KİMSE İMZA VERMEDİ’

Açıklamanın CHP sosyal medya hesabında paylaşılmasının ardından bazı il başkanları yalanladı. Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, “Samsun ile ilgili yazılanlar doğru değil. “18 kongre delegemiz var ve kimse imza atmadı” diye paylaştı.

‘BÜTÜN İL BAŞKANLARI DAVETLİ DEĞİLDİ, BEYANIM OLMADI’

Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi de, “Bugün genel merkezimizde 81 il başkanının tamamının davet edilmediği ve toplantının yapıldığı toplantı sonrasında yapılan açıklamada adımın ve kurumumun adının kullanılmasına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadım. Katılmadı.”

Toplantıya katıldığını doğrulayan Zonguldak İl Lideri İhtilal Dural, “Yerel bir gazetede çıkan, hafta sonu yapılacak kurultayda CHP Zonguldak teşkilatının parti olacağı yönündeki haber kesinlikle doğru değildir. CHP Zonguldak delegelerinin tamamı Kongrede oy kullanacaklar özgür iradeleriyle oy kullanacaklar. İl Başkanlığı olarak kongre delegelerini adaylardan birine rastgele davet edeceğiz.” “Onlara baskı yapmamız veya oy vermeye teşvik etmemiz söz konusu olamaz” dedi.

‘İL HEYETİ DEĞİL İL BAŞKANI; MERKEZİN PAYLAŞILMASI UYGUN DEĞİLDİR.’

Kocaeli Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:
“Sayın il başkanlarımız kongre delegelerini değil, kendi özgür iradelerini temsilen bu fotoğrafa girdiler. Bu fotoğrafta İl Başkanımız Bülent Sarı Kocaeli heyeti değil. “Genel merkezimizin resmi hesabından böyle bir paylaşımın uygunsuz olduğunu düşünüyorum.”

ÖZEL: BU TARTIŞMAYA GİRMEK İSTEMİYORUM

Özel’e yakın kaynaklar, Özgür Özel’e destek verecek 35 il başkanının bulunduğunu, bu isimlerden 30’unun bu akşam Ankara’da bir araya geldiğini belirtti. CHP lider adayı Özgür Özel, Sözcü TV’de katıldığı programda takviyeye ilişkin farklı ifadeler sorulduğunda bu tartışmaya girmek istemediğini ancak 43-45’lik liderlerin yanında olduğunu kaydetti. iller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu