Ekonomi

İngiltere kripto varlık düzenlemelerinin son aşamasında

Investing.com – Birleşik Krallık Hükümeti, kripto varlık düzenlemesine yönelik en son planını açıkladı.

Ülkede kripto varlıkların nasıl ele alınacağına ilişkin hazırlanan son planda, Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) geniş yetkilere sahip olacağı görüldü. Hükümet ayrıca, merkezi İngiltere’de olsun veya olmasın, bireysel tüketicilere hizmet veren tüm işletmelerin yasa kapsamında olacağını vurguladı. Kripto düzenlemelerine ilişkin yol haritasında ilk aşamanın 2024 yılında hayata geçirileceği belirtilirken, prestijli para destekli sabit kripto varlıkların da düzenleme kapsamına alınmasına öncelik verilecek.

FCA, kripto varlıklarının düzenlenmesi konusunda geniş yetkiye sahip olacak ve kripto borsaları da dahil olmak üzere bu bölümde faaliyet gösteren tüm işletmelere lisans verecek. İngiltere’de kripto alanında faaliyet göstermek isteyen şirketlerin gereklilikleri yerine getirmesi beklenirken, kripto borsalarının ticarete sunacakları kripto paraları listelemeden önce kamuoyunu bilgilendirmeleri zorunlu olacak.

Öte yandan çoğunlukla merkezi işletmelerin yer aldığı düzenleme girişiminin artık merkezi olmayan finans (DeFi) bölümünü içermediği görüldü. Bununla bağlantılı olarak İngiltere Hükümeti’nin DeFi sektörünü düzenlemek için uluslararası iş birliğine ihtiyaç duyduğu belirtildi. Kripto bölümü için uygulanması planlanan kurallar için yeni bir yasa oluşturulmayacak olup, yeni kurallar bulunmaktadır. Birleşik Krallıkkanunların kapsamına girecektir.

Birleşik Krallık’taki önceki düzenleyici gelişmede milletvekilleri, kolluk kuvvetlerinin yasa dışı faaliyetlerde kullanılan kripto varlıklarını dondurmasına izin verecek bir yasa tasarısını onayladı.

yildizeli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu