Teknoloji

iPad’ler, büyük düşüşe rağmen liderliği kaptırmadı

Analiz firmasi Canalys, bu yılın ilk çeyreğinde tablet sevkiyatlarının bir önceki yılın aynı dönemine göre %1 arttığını bildirdi. Art arda dört çeyrektir yıllık bazda devam eden düşüşlerin ardından, sevkiyatlar 33,7 milyon adede ulaştı.

Konu hakkında yorum yapan Canalys Araştırma Müdürü Himani Mukka, “tablet sektörü 2024’e olumlu bir başlangıç yaptı ve zorlu bir 2023’ün ardından yılın geri kalanı daha fazla rahatlama getirecek” dedi.

Tabletler, iPad’in piyasaya sürüldüğünde popülerliğini kanıtlayan formundan beri neredeyse hiçbir değişiklik yaşamadı. Ancak Canalys’in belirttiğine göre, göz yormayan 3D içerik görüntülemeyi destekleyen daha fazla katlanabilir tasarım ve tablet sunulmaya başlayacak ve bu yeni cihazlar, tabletlerin bir kez daha tüketiciler arasında popüler olmasına yardımcı olabilir.

Pazardaki isimlere bakıldığında Apple %35,6’lık pazar payıyla zirvedeki yerini korudu ancak geçtiğimiz yıla göre %13,9 oranında düşüş yaşadı. Samsung (%20,2), Huawei (%8,1), Lenovo (%6,3) ve Amazon (%6,1) ise ilk beşi tamamlayan diğer şirketlerdi. Huawei, Batılı devletlerin baskılarına rağmen yıllık %70,2 büyümeyle en iyi performansı gösteren şirket oldu. En çok kayıp yaşayan şirket ise yüzde 18,2’lik düşüşle Amazon oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu