Haber

İSTANBUL-MYP KONUŞMACI EKŞİ: YOKSULLUK GÜVENLİK SORUNUNA DÖNÜŞTÜ

Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Ekşi, partililerle haftalık gündem toplantısı yaptı. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Ekşi, ‘Devlet faizcilere keseyi açarken biz de milleti kurtaralım. Soruyorum, 7 bin 500 TL maaşını birlikte verdiğin bir kişiye ne tür tasarruf hareketleri dersin? Yoksulluk, milletimiz için bir güvenlik sorununa dönüşmüştür. Milli Yol Partisi olarak sömürü ve ekonomik sistem değişmedikçe hiçbir şeyin değişmeyeceğini söylüyoruz. söz konusu.

Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Ekşi, partililerle haftalık gündem değerlendirme toplantısının ardından Bakırköy Cumhuriyet Özgürlük Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Fiyat artışlarına tepkisini dile getiren Ekşi, konuşmasının ardından 1 dakikalık ‘Sessiz Duruş Eylemi’ gerçekleştirdi.

‘SATIN ALMA GÜCÜNÜN NE KADAR DÜŞTÜĞÜNÜ GÖSTERİYORLAR’

Milliyetçi Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Ekşi, seçim sonrası hükümetin ekonomide uyguladığı zam politikalarına ülke genelinde “Sessiz Duruş” eylemi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bugüne kadar başlattığımız bu hareket, Ülkemizin dört bir yanından tüm halkımızın sorunlarını dile getirmek bizim sorumluluğumuzdadır.TÜİK, haziran ayında içme sütünün yıllık yüzde 11,2 azaldığını açıkladı.Tavuk eti üretiminin yıllık yüzde 19,7 azaldığını bildirdi. Milletimizin alım gücü düştü. Bu da gösteriyor ki insanımız artık kırmızı et hatta beyaz et bile tüketemez hale geldi” dedi.

‘BİR DAKİKALIK ‘SESSİZ DEVLET HAREKETİ’ İLE MİLLETİMİZİ UYANDIRACAĞIZ?

Üretici fiyat endeksinin 17 yılda 20 kat arttığına işaret eden Ekşi, “Tüketici fiyat endeksinin 12 kat arttığını görüyoruz. Bu da bize üretici fiyat endeksinin ne kadara mal olduğunu açıkça gösteriyor. Maalesef zam hortumu vergilerle milletin cebine, faizle devletimizin kasasına bağlanıyor. Borçla ürettiklerimizi borçla tüketir hale geldik. Şimdi devletimiz bu borçların bedelini zamlarla, vergilerle, yüksek faizlerle milletimize ödetiyor. Bunu söylerken süratle devleti ve milleti borçlandırmaya devam ediyorsunuz. Ne yaptığınızı çok iyi biliyoruz. Bu nedenle Milli Yol Partisi olarak ‘Bir Dakikalık Sessiz Duruş Eylemi’ ile önce milletimizi uyandıracağız. dedi.

‘UYGULANAN EKONOMİK POLİTİKALAR MİLLETİMİZİ HASTA ETTİ’

Ekşi sözlerine şöyle devam etti: “Ev almanın hayal olduğu, evlenmenin zor olduğu, kiraların alınamaz hale geldiği ülkemizde yoksulluk adeta kabul edilir hale geldi. Bugün yoksulluğun sonu 34 bin liraya ulaştı. Halkımız büyük bir çaresizlik içinde, sosyal ve manevi bir kriz yaşıyor. Halkımız ay sonunu nasıl getiririz derdine çare ararken bir yandan da hep borçlanarak hayatını sürdürmeye çalışıyor. Millet olarak şu an bir bunalımın içindeyiz. 2021’de 59 milyon 641 bin antidepresan ilaç kullanan bu millet, 2022’de bu sayıyı 2 milyon 229 bine çıkardı. Millet olarak 61 milyon 870 bin 998 kutu antidepresan kullanıyoruz. Uygulanan ekonomi politikaları milletimizi hasta etti’ dedi.

‘ÜLKE VE MİLLET TAM FAKİR’

Borçlu ekonomiye karşı halkın köleleştirildiğini söyleyen Ekşi, “Vatan millet tamamen fakirleşti. İşsizlik 20 milyona ulaştı. Uyguladığınız zam politikalarıyla verdiğiniz zammı anında geri alıyorsunuz. Çalışan 5-10 yılda ev alabilir, bugün ev almak hayal olmaktan çıktı.Yoksulluk milletimizin güvenlik sorununa dönüştü.Türkiye’nin kendi varlığını empoze etmeye çalışan bir anlayış içinde asla çaresiz olmadığını haykırıyoruz. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümetin borç politikalarından asla vazgeçmeyeceğini belirtiyor, Merkez Bankası da faiz oranlarını düşürecek şekilde yükselterek bu borç politikalarını uygulayacağını söylüyor, enflasyon deneniyor. devleti ve milleti borçlanarak küçültmek… Bunun mümkün olmadığını defalarca söyledik.

‘HALKIMIZ MUHALEFETTEN UMUT ETTİ’

Ekşi, “Halkımız maalesef muhalefetten ümidini kesti.

‘ÇÖZÜM OLARAK MEVCUT EKONOMİK SİSTEM DEĞİŞMELİ’

Türkiye’nin ekonomik sorununun sistem sorunu olduğunu ifade eden Ekşi, “Milli Yol Partisi olarak meclisin sömürüye dayalı ekonomik sistemi değişmedikçe bir değişiklik olmayacağını söylüyoruz. Kuva-yı Millia ruhuna ihtiyacımız var. asıl sorunu görün. Asıl soruna birlikte korkusuzca yürüyelim. Tüm ayrılıkları bir kenara bırakın ve milletin bu büyük meselesinin buradan çözülebileceğini görün. Milletimizin özlediği Türk siyasetinde hep bir olalım; ilke edinelim. siyasete ve kurumlarımıza adalet, liyakat ve liyakat hakimdir.Bu konuda ortak aklı çalıştıralım.Farklılıklarımızı zenginlik kabul edelim,tartışma alanından çıkaralım,bu milletin ve devletin ortak paydası olan yapıya borçlu olan yapıya müdahale edelim. Çözüm olarak mevcut ekonomik sistemin değişmesi lazım. Biz de bu bağlamda milletimizi uyandırmaya çalışıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Ekşi ve partililer 1 dakikalık ‘Sessiz Duruş Eylemi’ gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu