Haber

Merkel: Putin’i etkileyecek gücüm kalmamıştı

Eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Spiegel News’e yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile son görüşmelerine ilişkin bilgi verdi.

Alman yayın kuruluşu Der Spiegel’e konuşan Merkel, 2021 yazında Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da katılacağı görüşmeler düzenlemeye çalıştığını belirterek “Ancak bunu sağlayacak ve onu etkileyecek gücüm yoktu. Sonuçta herkes sonbaharda gideceğimi biliyordu” dedi.

Şansölye olarak dört dönem görev yapan Merkel, 2021 Aralık ayında görevinden ayrılmıştı. Ağustos 2021’de Moskova’ya son sefer ziyarette bulunan Merkel görüşmeye ait, “Oradaki his çok açıktı: Güç politikası açısından bitmiş durumdaydım. Putin için yalnızca güç önemlidir” tabirlerini kullandı.

Başbakanlıktan ayrılma kararından pişman olmadığını da belirten Merkel, o devirde hükümetinin Ukrayna, Suriye ve Libya üzere başlıklarda ilerleme sağlamakta zorlanmaya başladığını hissettiğini söz etti.

Eski Almanya Başbakanı, Ukrayna işgali sonrasında, vazife yaptığı mühlet boyunca Putin’le yeterli alakaları nedeniyle sert tenkitlere maruz kalmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu