Haber

Mustafa Kemal Atatürk 2023 Tatbikatı Sona Erdi

– “Mustafa Kemal Atatürk 2023” tatbikatı sona erdi

BAKÜ – Azerbaycan ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan’da gerçekleştirdiği “Mustafa Kemal Atatürk 2023” askeri tatbikatı sona erdi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı kapsamında düzenlenen “Mustafa Kemal Atatürk 2023” ortak askeri tatbikatında belirlenen tüm görevlerin başarıyla tamamlandığı açıklandı. Azerbaycan ve Türk askerleri arasında tecrübe paylaşımının artırılması ve personelin profesyonelliğinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen tatbikatta tüm görevlerin başarıyla yerine getirildiği ifade edilerek tatbikat sona erdi.

Bakü, Nahçıvan ve Ermenistan’ın işgalinden kurtarılan bölgelerinde gerçekleştirilen tatbikatlara Azerbaycan ve Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, füze ve topçu birlikleri, istihkam birlikleri, Özel Kuvvetlerden 3 bine yakın işçi ve 130 personel katıldı. ve Deniz Kuvvetleri Özel Kuvvetleri. Zırhlı araçlar, 100’e yakın topçu bataryası, 20’den fazla savaş uçağı ve helikopterin yanı sıra askeri araçlar ve küçük tekneler de vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu