Haber

Onlar için hiçbir yerde dinlenme yok! Katliamı destekleyen başkanlar her yerde protesto ediliyor

İsrail’in Gazze’deki katliamlarını destekleyen Batılı liderler her yerde kendi vatandaşları tarafından protesto ediliyor. Bir restoranda, bir sergide, bir konferansta vicdan sahibi insanlar onları durduruyor ve “Soykırımı desteklemeyin” diyorlar.

Şifa Hastanesi’ne yapılan baskının ardından Beyaz Saray binası önünde toplanan büyük bir Filistinli destekçi grubu, ABD Başkanı Joe Biden’a tepki gösterdi. Birçok protestocu hep birlikte “Biden, içeride saklanamazsın, seni soykırımla suçluyoruz” sloganları atarak protesto düzenledi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Kongre’de protesto edildi. Slogan atan protestocular dışarı çıkarıldı. Bazıları ise “kanlı eller”i simgeleyen kırmızıya boyadıkları ellerini kaldırarak sessiz protestolarına devam etti.

ABD Demokrat Senatörü Elizabeth Warren, akşam yemeği yediği restoranda bir kadın tarafından protesto edildi.

KANADA BAŞBAKANINA RESTORAN’DA PROTESTO

Kanada Başbakanı Justin Trudeau yemek yediği restoranda protesto edildi. Göstericiler “Elleriniz kanlı” sloganları attı. Trudeau aceleyle restorandan ayrılırken 2 protestocu gözaltına alındı.

Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo’ya katıldığı bir etkinlikte göstericiler şu soruyu sordu: “Gazzelilere yönelik toplu katliamın ardından ne hissediyorsunuz?” diye sordu. Filistin’e destek vermek için Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya gelen Fransızlar, Başkan Emanuel Macron’un İsrail’e koşulsuz desteği nedeniyle eleştirdi.

GÖSTERİCİLER ONU ENGELLEDİ

İngiltere Toplumlar Bakanı Michael Gove’un Londra’daki evine giderken yolu Filistin yanlısı göstericiler tarafından engellendi. Polis, başı dertte olan bakanı uzaklaştırdı.

Katil İsrail destekçisi Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly, protesto edilince sergiden kaçtı. Bakan Joly katıldığı etkinlikte farklı bir protestoyla karşılaştı. Göstericiler dinlenmedi ve hep bir ağızdan “Nehirden denize Filistin özgür olacak” şarkısını söylediler.

 

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu