Haber

Rasim Ozan Kütahyalı: Halk TV’nin lisansı iptal edilecek

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’nin Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından küfür nedeniyle cezalandırılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Yakın gelecekte RTÜK’ün Halk TV’nin lisansını iptal edeceğini öne süren Kütahyalı, devletin kendisini ‘meşrulaştırıcı ve dengeleyici’ olarak kullandığını iddia etti.

Kütahyalı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Devlet, Halk TV’yi cezalandırmak ve lisansını bir an önce iptal etmek için beni ‘meşrulaştırıcı ve dengeleyici’ olarak kullanıyor. Devletin satın aldığı ‘muhalefet’ maaşlı memuru yani CAŞ, bu bankı muhalefet tabanına yediriyor!”

Ne oldu?

CHP kontenjanından seçilen RTÜK üyesi İlhan Taşcı, önceki gün Twitter’dan yaptığı açıklamada, “RTÜK, şikayet dilekçemiz üzerine Rasim Ozan Kütahyalı’nın ‘kirli ve kaba’ dili nedeniyle Beyaz TV’ye oybirliğiyle yüzde 3 ceza verdi. @RasimOzan_K Üst Kurul Oybirliği ile alınan kararı siz de değerlendirebilirsiniz!” Sözlerini kullandı.

Kütahyalı, İlhan Taşçı’yı tehdit etti; “Bizi şikayet eden… Plakasını, her şeyini biliyorum… Şimdilik karışmıyorum… Şimdilik bir şey söylemiyorum…”

Rasim Ozan Kütahyalı’nın katıldığı yayından anları paylaşan RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, “Rasim Ozan Kütahyalı’ya bu videodaki sözlerinden dolayı dava açıyorum. Kazanacağım tazminatı ÇYDD’ye bağışlayacağımı şimdiden duyuruyorum. ve KumpasDer.Şimdi de mahkemede bildiklerini anlatıyor, pis ağızlı!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu