Ekonomi

Rusya’ya inşaat sektörü ticaret heyeti gönderilecek

Doğu Karadeniz İhracatçı Birlikleri (DKİB) tarafından yürütülen proje kapsamında, inşaat ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların katılımıyla 6-11 Ağustos tarihlerinde Rusya Federasyonu’na ticaret heyetinin gideceği bildirildi. departman.

DKİB’in onayı ile yürüttüğü “Doğu Karadeniz Bölgesi İnşaat Malzemeleri Sektörünün İhracat Kapasitesinin Artırılması ve Yeşil Dönüşümün Sağlanması” projesinde yer alan firmalardan 30 temsilcinin katılımıyla DKİB tarafından yapılan yazılı açıklamada Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabet Edebilirliğin Artırılması destekleri kapsamında 6-11 Ağustos tarihlerinde Rusya Federasyonu toplantısı yapıldı. St. Petersburg’da bir ticaret heyeti programı düzenleneceği belirtildi.

Program kapsamında St.Petersburg’da faaliyet gösteren inşaat sektöründeki ithalatçı alıcılar ile ikili iş görüşmelerinin yapılacağı belirtilirken, St. müteahhitlik sektörü yerinde pazar araştırması yapılacak bir düzende ziyaret edilecek ve ürünlerin tanıtımı yapılacaktır.

“Rusya Federasyonu pazarından önemli bir pay almayı hedefliyoruz”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen DKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Rusya’da ulusal ekonomik büyüme sürecinde yapı ve inşaat sektörünün kritik bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Özellikle St. Petersburg gibi büyük metropollerde yoğun inşaat faaliyetlerinin gözlendiğini belirten Gürdoğan, ayrıca Rusya Federasyonu’nun inşaat ve yapı malzemeleri segmentinde önemli ithalatçı ülkeler arasında yer aldığını ve özellikle St. Petersburg bölgesinde Avrupa ülkelerinden ithalatın durması nedeniyle Türk inşaat ve yapı işlerine olan talep artmıştır.

Bu potansiyeli artırmak adına bölge firmaları ile bu yurt dışı pazarlama faaliyetini organize etmeyi hedeflediklerini belirten Gürdoğan, “13 milyarlık inşaat ve yapı malzemeleri ithalat hacmine sahip Rusya Federasyonu pazarından önemli bir pay almayı hedefliyoruz. fırsatları iyi değerlendirerek dolar” dedi. terimini kullandı.

halfetihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu