Teknoloji

Starfield Karşılaştırma Videosu: Görsel Regresyon?

Cycu1 adlı Youtube kullanıcısı, yıldız alanı karşılaştırma görseli ile karşımıza çıktı. Haberimizin içeriğine göz atabileceğiniz video, oyunun son bir yılda görsel olarak ne kadar geliştiğini gözler önüne seriyor.


İlginizi çekebilir:  Starfield Oynanışı İle İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı


Bu yılın iddialı yapımlarından biri olan Starfield, 6 Eylül 2023 PC ve Xbox Series için satışa sunulacak. Geçen hafta Pazar günü Xbox Games Showcase 2023 ve Starfield Direct sırasında, gemi ve karakter oluşturma ve özelleştirme, savaş ve keşif mekaniği hakkında birçok yeni bilgiye erişimimiz oldu.

Bahsi geçen bu sunumlardan sonra elbette oyunun geçen sürede görsel olarak kaç aşama kaydettiği merak konusu oldu. Karşılaştırma görselleriyle ünlü Youtube kullanıcısı Cycu1, 2022 ve 2023 yıllarına ait demo görsellerle yan yana koyduğu görselle bu soruya net bir cevap vermiş oldu.

Starfield Karşılaştırma Videosu

Genel olarak baktığımızda ise aydınlatma, ortamlar ve genel atmosfer açısından bir aşama kaydedildiği görülüyor. Ancak karakter modellerinde detay seviyesi açısından aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Özellikle yüz, göz ve sakallarda kalite seviyesinde düşüş olduğu fark ediliyor. Aşağıdan ilgili görseli inceleyebilirsiniz.

Game Pass kitaplığına ilk günden itibaren eklenecek olan Starfield’ın Xbox Series konsollarında sabit 30 FPS akıcılığında oynanacağı Xbox işvereni Phil Spencer ile yaptığı röportajda GiantBomb tarafından doğrulandı. Spencer, bunun platformla ilgili bir sorundan çok yaratıcı bir karar olduğunu söyledi.

Oyunun Series S sürümü 1440p çözünürlüğü desteklerken Series X sürümü 4K çözünürlüğü destekleyecek. Ancak Digital Foundry tarafından aktarılana göre 1296p olarak çalıştığını ancak 4K çözünürlüğe yükseltildiğini ortaya koydu.

Son olarak Starfield’ın Microsoft ve Bethesda tarafından diğer Bethesda oyunlarına göre daha az teknik sorunla çıkacağını söylediler.

vize-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu