Yaşam

Tolga Karaçelik’ten yeni film: Fargo’nun yıldızı Steve Buscemi

‘Gişe Memuru’ ve ‘Sarmaşık’ filmleriyle adından söz ettiren yönetmen Tolga Karaçeliküçüncü uzun metrajlı film “Kelebekler” 2018 Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazandı. Karaçelik, yazıp yönettiği dördüncü, İngilizce çekilen ilk filmi oldu. “Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi”(Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi) filminin çekimleri New York’ta başladı.

Filmdeki başroller “Rezervuar Köpekleri”, “Fargo”, “Büyük Lebowski”gibi yapımlarla tanınan Altın Küre ödüllü Steve Buscemi ; ‘Kıdem’ dizisiyle gündem yaratan Britt Lower ve son olarak Sundance ve Berlin film festivallerinde ses getiren ‘Past Lives’ dizisinde rol alan John Magaro.

Film kara komedi.

Kara komedi filmi, boşanmanın ortasında bocalayan bir yazar ile gündüzleri ona evlilik konusunda tavsiyelerde bulunan emekli bir seri katilin, geceleri ise yeni kitabında yazdığı cinayetleri anlatan dostluğunu konu alıyor.

The Shallow Tale, Cinegryphon Entertainment çatısı altında, Wren Arthur ve Steve Buscemi’nin Olive Productions ve Alihan Yalçındağ’ın May Productions şirketleri Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power’ın, Sinan Eczacıbaşı, Scott Aharoni ve Mustafa Kaymak’ın yapımcılığını üstleniyor.

Britt Lower, John Magaro ve Kanat Doğramacı (Asteros Film) sorumlu yapımcılar olurken, filmin dünya çapındaki haklarını CAA Media Finance ve UTA yönetiyor.

Yapım tasarımını American Honey ve Hanna gibi yapımların yapımcılığını üstlenen Lance Mitchell’in üstlendiği ‘The Shallow Tale’in müzik süpervizörlüğünü Emmy ödüllü Ciara Elwis yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu