Haber

Trablus’ta Ulusal Birlik Hükümeti ile Libya Başkanlık Konseyi arasında çatışma çıktı.

Libya’nın başkenti Trablus’ta Ulusal Birlik Hükümeti ile Libya Başkanlık Konseyi’ne bağlı güçler arasında silahlı çatışma çıktı.

Milli Birlik Hükümeti’ne bağlı İçişleri Bakanlığı’ndan ismi açıklanmayan bir yetkili, Libya Başkanlık Konseyi Başkanlığı’na bağlı Suç ve Terörle Mücadele Şubesi “Rada”nın ortasında başkentin bazı kesimlerinde çatışmalar yaşandığını bildirdi. Milli Birlik Hükümeti altında “444 Tugayı”.

Yetkili, başkentin güneyindeki Ayn Zara bölgesi yakınlarında çatışmaların devam ettiğini bildirdi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, her iki silahlı gruba ait askeri araçlar başkentin Salahaddin, Ayn Zara ve Tarık el-Şat ilçelerinde konuşlandırıldı.

Başkentteki Acil Tıp ve Destek Merkezi yetkililerinden Malik Mersit, El Ahrar televizyonuna verdiği demeçte, yaşanan güvenlik sorunlarının ardından Ayn Zara bölgesine çok sayıda ambulansın gönderildiğini söyledi.

Mersit, Acil Tıp ve Güçlendirme Merkezi’nin başkentte genel seferberlik ilan ettiğini söyledi.

Çatışmalarda can kaybı olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

Milli Birlik Hükümeti ve Başkanlık Divanı’ndan çatışmalar ve nedenleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Libya’nın başkenti Trablus’ta 28 Mayıs’ta hükümete bağlı “444 Tugayı”ndan bir yetkilinin Hata ve Terör Birimi’ne bağlı “Rada” tarafından gözaltına alınması sonucu taraflar arasında kısa süreli çatışma çıktı. Başkanlık Divanı Başkanlığına.

Libya’da milis güçleri arasında çatışma

Libya’nın batı bölgelerinde faaliyet gösteren ve halk arasında milisler anlamına gelen “milishiyat” adı verilen bağımsız silahlı grupların ortasında çeşitli aralıklarla çatışmalar yaşanıyor.

Farklı üniformalarıyla tanınan silahlı gruplar, kağıt üzerinde Cumhurbaşkanlığı Divan Başkanlığı, Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı olmasına rağmen bağımsız hareket ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu