Oyunlar

Uluslararası ödüllü “Tiyatro Festivali” sona erdi

Torbalı’nın uluslararası ödüllü Tiyatro Festivali dün coşkulu bir şekilde sona erdi. Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca ilçe halkına unutulmaz anlar yaşatan şenliği binlerce vatandaş izledi.

Reşit olduğunu ‘Yılın Tiyatro Festivali’ ödülü ile kanıtlayan Metropolis Tiyatro Festivali bu yıl da ilçe halkına unutulmaz anlar yaşattı. 1 Haziran Perşembe günü başlayan ve dün akşam “Gözlerimi Kaparım, Görevimi Yaparım” oyunuyla sona eren festivali binlerce vatandaş izledi. İlçe sakinlerine unutulmaz günler yaşatan Torbalı Belediyesi, bayram boyunca çocukları da unutmadı. Gün içinde çeşitli mekanlarda çocuk tiyatroları sahnelenirken, çocuk ve yetişkin oyunlarının yanı sıra tek kişilik gösteriler ve usta söyleşiler gerçekleştirildi. Festival kapsamında Zihni Göktay, Ayşenil Şamlıoğlu, Ayhan Taş, Altan Erkekli ve Yaşar Gündem gibi usta isimler Torbalı’ya gelerek mahallelilerle buluştu.

İlgili Makaleler

USTA İSİMLER, USTA TAKIMLAR

Dans Tiyatrosu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Balıkesir Sanat Merkezi, Tarsus Belediye Tiyatrosu, Polatlı Belediye Tiyatrosu gibi Türkiye’nin en yetkin ekiplerinin hazırladığı oyunlar sahnelendi. Dans Tiyatrosu’nun binlerce yıl önce oyunların sahnelendiği Metropolis Antik Kenti’nin Amfi Tiyatrosu’nda Perşembe günü “Nermin” oyunuyla başladı. 3. Metropolis Tiyatro Festivali’nde “Gezegenimiz”, “Çehov Vodvil”, “Mimdo”, “Şifa İçin”, “Mistik Gösterisiyle” ve “Gözlerimi Kaparım Görevimi Yaparım” oyunları tiyatroseverlerle buluştu. Tiyatro oyunlarının yanı sıra tek kişilik gösteriler ve söyleşiler de düzenlenirken, usta isimler Ayşenil Şamlıoğlu, Zihni Göktay ve Ayhan Taş da söyleşiler yaptı.

TEKİN: “FESTİVALİMİZ GELECEK YIL ULUSLARARASI BOYUT KAZANACAK”

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Metropolis Tiyatro Festivali’nin sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada, “Tiyatro Festivalimiz Torbalı için artık çok özel bir öneme sahip. Uluslararası ödül aldığımız festivalimize katılan binlerce vatandaşımıza Torbalı Belediyesi olarak teşekkür ediyorum. Dört gün boyunca bizlerle birlikte olan tiyatro emekçilerine de oynadıkları oyunlar için şükranlarımı sunuyorum. Birbirinden güzel oyunlarla dört gün boyunca Torbalı halkına ve bizlere unutulmaz anlar yaşattınız. Önder Tekin, önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Tiyatro Festivali’nin uluslararası boyut kazanacağını duyurdu. Tekin, “4. seneye de gerçekleştireceğiz. Dünyanın dört bir yanından tiyatro topluluklarını ilçemizde ağırlayacağız. Ödülle taçlandırdığımız festivalimizde çıtayı her yıl daha da yukarılara taşıyacağız. Gelecek sene tiyatro şenliğimizde görüşmek üzere.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ortaca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu