Haber

Buca’da şehrin göbeğinde iftar sofraları kuruldu

Buca Belediyesi, şehrin ticaret merkezi olan Şirinyer Forbes Caddesi’nde 2 bin 500 kişilik iftar yemeği düzenledi. Ramazan ayında birlik ve beraberlik ruhuna uygun olarak düzenlenen iftar yemeğine katılan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tüm masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştiren mübarek bir aydır.

Oruçlarımız ve dualarımız kabul olsun. Birlikte, yan yana güzel sofralar kuralım” dedi.

Buca Belediyesi, vatandaşların on bir ayın sultanı Ramazan ayını Türk gelenek ve göreneklerine uygun geçirebilmesi için şehrin farklı noktalarında Ramazan etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Forbes Esnaf Derneği (FORDER) ve binlerce Bucalı’nın katılımıyla dün akşam Şirinyer Forbes Caddesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeği huzur içinde geçti. İftar öncesi Forbes Caddesi’ne gelen Belediye Başkanı Erhan Kılıç, masaları tek tek dolaşarak Bucalılarla sohbet etti.

Mübarek Ramazan ayının ruhunu ve coşkusunu birlik ve beraberlik içinde ortak sofrada yaşayan Bucalılar, iftarlarını dualarla açtı.

Mevlevi

Ramazan bayramının en renkli anları ise çocuklar için hazırlanan etkinlik saati oldu. Animatörler eşliğinde şarkılar söyleyip dans eden çocuklar, kukla gösterisi ile çok eğlendiler. İftar alanında dolaşan “Tahta Ayak” çocukların dikkatini çekti. Çocuklar ve gençler ‘Tahta Ayak’ ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

İftar molasında sunucu Mehmet Bozdağ’ın şiirleri, söyleşileri ve sunumları izleyenlere huzurlu dakikalar yaşattı. Semazenlerin tasavvuf müziği eşliğinde gerçekleştirdiği gösteri büyük beğeni topladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu