Haber

Karşıyaka Belediyesi’nin ev tadilatı hizmetine büyük ilgi

Karşıyaka Belediyesi tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşlar için 3 yıl önce inşaatına başlanan konutta küçük çaplı arıza, onarım ve bakım hizmetleri kesintisiz devam ediyor.

Yoğun talep gören hizmetten Karşıyakalı 3 bin 200 kişi faydalandı.

Karşıyaka’da çok sayıda yaşlı vatandaşın bulunduğunu vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka Belediyesi olarak yanınızdayız, kendinizi yalnız hissetmeyin” dedi.

 

3 yılda toplam 3.200 kişi Karşıyaka Belediyesi’nin sunduğu küçük çaplı arıza, elektrik arızası, su tesisatı sorunları, onarım ve bakım hizmetlerinden faydalandı. Tamamen ücretsiz olarak sunulan hizmetten 65 yaş ve üstü yaşlılar belediye ile iletişime geçerek takviye alabiliyor. Karşıyaka Belediyesi onarım, bakım ve arıza hizmetleri için 444 1 575 veya 0232 324 82 68 numaralı hatlardan bağlantı yapılabiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan belediye yetkilileri, vatandaşlardan yoğun talep aldıklarını ve geri dönüşlerin çok olduğunu belirtti. pozitif.

 

“YALNIZ HİSSEDMEYİN”

Karşıyaka’da 65 yaş ve üstü vatandaşların yalnız olmadığına vurgu yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka’da göreve geldiğimiz ilk günden itibaren dayanışma kültürümüzü hep büyüttük. Şehrimizde çok sayıda yaşlı var. Yaşlandıkça, sağlığımız ve bilişsel kapasitemiz iyi olsa da ne yazık ki kendimizi bir kenara çekiyoruz. Toplumdan soyutlanmış, aktif yaşamdan kopmuş ve içine kapanmış bireyler normalde kolay olan ihtiyaçlarını tek başlarına karşılayamazlar. Konutlarda yapılan kolay tamir ve bakım işleri biriktikçe analiz edilmesi zorlaşmaktadır. Karşıyaka Belediyesi olarak yanınızdayız, kendinizi yalnız hissetmeyin. Değerli büyüklerimiz için verdiğimiz küçük çaplı arıza, onarım ve bakım hizmetlerimiz dışında bir çok alanda çalışmalar yürütmekteyiz. Sorunlarınızın ve ihtiyaçlarınızın analizi için belediyemizle tüm kanallardan iletişime geçebilirsiniz. Yaşanmışlıkları ve birikimleriyle yolumuzu aydınlatan yaşlı kıymetlilerimizle birlikte, Karşıyaka’da huzurlu bir yaşam sürdürmek için tüm imkanları seferber etmeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu