Haber

Soylu’dan ‘Yerlikaya hakkında FETÖ dosyası hazırladı’ iddiasına yanıt

İkinci ilacın ardından 28 Mayıs’ta görevine başlayan ve yemin eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı. Süleyman Soylu’dan boşalan İçişleri Bakanlığı’na Erdoğan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı atadı. Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberinde Soylu’nun Yerlikaya hakkında ‘FETÖ dosyası’ hazırlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu iddia edildi. Soylu, Twitter’dan yaptığı açıklamada iddiaları “yalan ve iftira” olarak nitelendirerek suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Halk TV’de yer alan habere göre, eski İçişleri Bakanı Soylu’nun Yerlikaya hakkında ‘FETÖ dosyası’ hazırlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu iddia edildi. Haberde Erdoğan’ın sunulan belge konusunda temkinli davrandığı ve Yerlikaya hakkındaki tezleri sorgulattığı belirtildi.

Süleyman Soylu, iddialarla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığımız döneminde hakkımızda yüzlerce kez iftira ve iftira içerikli uydurma haberler yapan Halk TV’nin tanınmış muhabiri, emsal teşkil eden bir iftira ve böbürlenme haberine de imza atmıştır. “Halk TV hakkında suç duyurusunda bulunulacak ve muhabirine bugün yapılan iftira ve iftira niteliğindeki haberler nedeniyle.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu