Ekonomi

Türkiye ve Japonya’dan ticaret ve yatırımlara ilişkin ortak açıklama

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Nishimura, iki ülke arasındaki ticaret, yatırım ve ekonomik konulardaki gündemi ve potansiyel işbirliklerini görüşmek üzere İstanbul’da bir araya geldi.

İki bakanın başkanlığında heyetlerin ortasında yapılan toplantılar sonucunda “ortak deklarasyon” imzalandı.

İmza töreninde konuşan Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Yasutoshi, bugün Türkiye ile ilişkileri kapsamlı bir şekilde ele aldıklarını belirterek, “İlişkilerimizi daha da ileriye taşımak için ikili ekonomik ilişkilerimizi daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz. stratejik ve ittifak düzeyinde.” söz konusu.

Türkiye’de 6 Şubat deprem felaketinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Yasutoshi, şunları söyledi:

“Bundan sonra Japonya olarak yeniden yapılanma çalışmalarına aktif olarak katılacağız. Bugün ticaret ve yatırımın karşılıklı geliştirilmesi için ekonomik ortaklık anlaşmasına ilişkin müzakerelerin hızlandırılması konusunda mutabakata vardık. Ticaret ve yatırım zirvesinin (TRINS) yapılması konusunda mutabakata vardık. ) gelecek yıl en kısa sürede Tokyo’da düzenlenecek. Bugün düzenleyeceğimiz iş forumu ve 10 Ekim’de İzmir’de yapılacak ortak iş kurulu toplantısı vesilesiyle, katkılarla ekonomik çıkarların daha da gelişmesini diliyorum. özel departmanlardan.

Türk firmalarının Afrika kıtasında ve Orta Asya gibi bölgelerde çok aktif olduğunu biliyorum. Ukrayna’nın yeniden imarı konusunda ikili işbirliğimizin geliştirilmesi konusunda birebir görüştük. Karbondan arındırma gibi küresel konular üzerinde de çalışacağımız için ortak deklarasyonun bugün hayırlı olmasını diliyorum.”

polateliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu