Teknoloji

X, 18+ İçeriklere İzin Vereceğini Açıkladı (Eskiden Vermiyormuş Gibi…)

Dünyanın en popüler mikroblog platformu X, özellikle de müstehcen paylaşımlar için kullanılan “NSFW” içeriklerle ilgili yeni(!) bir karar aldı. Geçmişte bu tür içerikleri ne yasaklayan ne de tam anlamıyla izin veren platform, artık bu durumu değiştirdi. Alınan karar kapsamında X’te NSFW içerikler paylaşmak resmen mümkün olacak.

Konuyla ilgili olarak kullanım koşullarında değişiklik yapan X, bundan sonra NSFW içeriklere doğrudan izin vereceğini duyurdu. Ancak bu tür içerikler paylaşan kullanıcıların, içerikle ilgili etiketi kullanması gerekecek. Yani diğer kullanıcılar, paylaşımların müstehcen veya her koşul için uygun olmadığını rahatlıkla anlayabilecek.

X yönetimi, bunun gerekliliğine inanıyor

X’in yetişkin içeriklerle ilgili politika sayfasında, “Kullanıcıların rızaya dayalı olarak üretilip dağıtıldığı sürece cinsel temalarla ilgili materyaller oluşturabilmeleri, dağıtabilmeleri ve tüketebilmeleri gerektiğine inanıyoruz.” ifadesine yer verildi. 

Ancak bu demek olmuyor ki X kullanıcıları, diledikleri her türlü cinsel içeriği veya diğer NSFW içeriklerini platformda rahatlıkla paylaşabilecekler. Şirket, özellikle de şiddetle ilgili içeriklere (cinsel şiddet de dahil olmak üzere) kesinlikle izin vermeyeceğini söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu