Teknoloji

YouTube, uzun süredir kullandığı bir formatı 1 ay sonra bırakacağını duyurdu.

YouTube Premium abonesi değilseniz, muhtemelen Google’ın giderek daha sinir bozucu hale gelen reklamlarından çok rahatsızsınızdır. Neyse ki, şirket önümüzdeki ay çok sınırlayıcı bir reklam biçimini kaldırarak size bir nefes verecek.

YouTube’un destek sitesindeki bir gönderide artık ” yer paylaşımlı reklamlar” reklam biçiminin desteklenmeyeceğini duyurdu. Bunlar, YouTube videolarının altında görünen banner reklamlardır. Ve yalnızca masaüstü web sitesinden YouTube’a erişen kişiler tarafından görülür.

Destek sayfasında aşağıdaki terimler yer almaktadır: Yer paylaşımlı reklamlar, yalnızca masaüstünde kullanılabilen ve izleyiciler için can sıkıcı olan eski bir reklam biçimidir. Etkileşim diğer reklam biçimlerine kaydıkça çoğu içerik oluşturucu için sınırlı etki görmeyi bekliyoruz.

Yer paylaşımlı reklamlar, 6 Nisan’da resmi olarak ortadan kalkacak. Açıkçası bu reklamların neden hızlı bir şekilde kaldırılmadığını anlamak kolay değil. Muhtemelen reklam ajanslarıyla, kaldırılmalarını gelecek aya kadar erteleyebilecek anlaşmalar vardır; kim bilir?

haber-hizan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu